Räätsamatk rabas

Kuke Turismitalu räätsamatkad toimuvad Järlepa rabas, mis asub puhkekompleksist 8 km kaugusel. Lisaks viime läbi räätsamatkasid Kakerdaja rabas ja Naisterabas. Rabaserva liigutakse üheskoos autodega.

Räätsadega liikusid juba meie esivanemad, kes kasutasid seda pehmel pinnasel liikumise kergendamiseks. Need olid valmistatud peamiselt punutud vitstest või nahast.

Tänapäeva räätsad on loomulikult moodsamad ja ideaalselt jalas püsivad liikumisvahendid, mis on võitnud paljude matkasõprade südamed. Eestis liigutakse räätsadega peamiselt rabades, kus nad on oluliseks abivahendiks pääsemaks kohtadesse, kuhu palja jalaga ei pääse. Meie matkadel kasutatakse hinnatud TSL 325 Approach räätsasid, mida on mugav kinnitada ja ära võtta. Räätsadel on oluline koht ka looduse säilitamisel, kuna nendega liiklemine ei lõhu rabapinnast.

NR_MtHood_Snowshoeing_6555198511_courtesy_MtHoodTerritory-1120x896Manitoba_Snowshoeing1467247_10152009488469519_564589807_nräätsamatk NaisterabasTalvepäevadlõkketoitlustussnowshoe1--751796

Räätsamatk on eelkõige puhkus, kus osalised saavad retkejuhi eestvedamisel tutvuda erinevate rabatüüpidega ning nautida üheskoos looduses viibimist.

Oma marsuutide valikul oleme lähtunud, et need oleksid jõukohase kestvusega ning matka teekond hõlmaks põnevaimat, mida rabal on pakkuda.

Räätsamatka on võimalik läbi viia ainult valgel ajal, kestvus 2 tundi.

Riietumine: matkariided vastavalt ilmastikule. Mugavaks matkamiseks on väga oluline valida õiged jalanõud. Veerohkel ajal sobivad nendeks kummikud ning lume peal kõndimiseks klassikalised matkasaapad. Palume eelnevalt teada anda kui mõne osalise jalanumber on 47 või suurem.

Broneeri matk varakult: info@kuketalu.ee

räätsamatk 3räätsamatk rabaslumeräätsa matkräätsamatk1räätsamatkmatk räätsadega